Skip to content Skip to footer

Vítejte u e-knih, milí čtenáři a kolegové!

Kdo v našem webovém katalogu listuje pravidelně, bude možná překvapen bohatým přílivem čerstvé krve, který rozčeří hladinu naší mnohdy tzv. klasické četby. Což nic nemění na přesvědčení, že řada starších titulů od již zesnulých a třeba i pozapomenutých autorů působí stále moderně, objevně a klade zcela aktuální otázky.

Při sestavování edičního plánu vždy usilujeme o pestrost, ale různé technické, právní, organizační a podobné okolnosti někdy nepřejí původním záměrům. Naši nabídku se tedy vyplatí sledovat soustavně a dlouhodobě, vždyť každý týden přibude hned několik nových titulů a souhrnný počet e-knih z naší produkce atakuje – zní to trochu horolezecky – třítisícovku!

Lidé, čtěme současnost!

Tentokrát bychom v naznačeném kontextu rádi upozornili na jména současných českých literátů, jejichž díla tímto s potěšením zpřístupňujeme nejširší čtenářské obci. A nejsou to jména lecjaká, jde o autory oblíbené, oceňované, vydávané, překládané!

  • Od Pavla Brycze nabídneme hned několik próz pro dospělé v čele s románem Patriarchátu dávno zašlá sláva, za nějž získal Státní cenu za literaturu.
  • Petra Hůlová už dávno není objev roku, ale stala se jím díky knize Paměť mojí babičce a vy budete mít šanci sledovat prostřednictvím dalších titulů její literární vývoj.
  • Věříme, že i na Hanu Lundiakovou a jedno z jejích děl se čtenáři Vrhnou s nadšením.
  • No a že „vyčmuchají“ Psy bez rodokmenu Josefa Moníka, už nepochybujeme vůbec.
  • Různorodé čtenářské chutě jistě uspokojí ve verši volném i vázaném Jiří Kamen a leckoho jeho Výtah do nebe vyveze do výšin dokonalého potěšení.
  • Podobně Přemysl Krejčík a nejen jeho Asfaltovej plameňák, doufáme, provokativně osloví duše přemýšlivé, poetické, fantazií oplývající.

A neopomiňme klasiku!

A až dolistujete předkládaným souborem tipů z edičního plánu na zbytek roku 2023 a seznámíte se i s ostatními jmény kromě již zmíněných, můžete se ještě těšit na CámaruIbsenaJohnaKličkuKřížeMerhautaNovákovouOlbrachtaSvoboduŠtechaTopola

… nebo prostě jen na nový školní rok, Vánoce a letopočet 2024.

Připravil: Vojtěch Vacek, DiS., MKP