Skip to content Skip to footer

Výzvu Do práce na kole již od roku 2011 organizuje spolek AutoMat ve spolupráci s místními koordinátory a koordinátorkami. Do celorepublikové Květnové výzvy, která běží každý rok od 1. do 31. května, se můžete přihlásit jako tým vaší knihovny.

 • Podpoříte myšlenku šetrné dopravy. Ulevíte životnímu prostředí skrze snížení množství emitovaných škodlivin. Účastníci květnové výzvy 2021 uspořili 700 tun CO2.
 • Posílíte vztahy mezi kolegy napříč celou firmou.
 • Podpoříte fyzické i psychické zdraví svých zaměstnanců.
 • Ukážete svým uživatelům, že vám záleží na životním prostředí a jdete příkladem.
 • Podpoříte udržitelnou mobilitu.

Co je udržitelná mobilita a spravedlivý veřejný prostor se dozvíte ve videoseriálu „AutoMatův průvodce udržitelnou mobilitou“.

Zapojte se do Květnové výzvy Do práce na kole a po celý květen (od 1. do 31. 5.) se dopravujte  do práce na kole, na koloběžce, na skejtu, inlajnech, pěšky nebo poklusem. 

Sestavte tým s kolegy nebo přáteli a zkuste se po městě pohybovat aktivně, udržitelně, bezmotorově, zkrátka na vlastní pohon. Ze zpětných vazeb víme, že velká část účastníků a účastnic výzvy u bezmotorové dopravy zůstane i po skončení výzvy.

 • Podpoříte svou fyzičku a psychickou pohodu.
 • Výzva je o týmu. Poznáte své kolegy zase jinak a lépe, užijete si spolu spoustu zábavy. Třeba když spolu zajedete na některou z Akcí na triko
 • Ušetříte náklady za pohonné hmoty.
 • Snížíte emise CO2, přispějete k lepšímu životnímu prostředí ve městě.
 • Bezmotorovou cestou do práce a z práce pomůžete přírodě a planetě.
 • Možná díky výzvě poznáte i své město zase jinak.
 • Data o cestách, které během výzvy zapíšete do systému, pomůžou při plánování nové bezpečné infrastruktury.

73 % účastníků hradí startovné do výzvy jejich zaměstnavatel.
Řekněte si v práci o startovné do výzvy a sestavte tým.

Během celé registrace je možné zvolit benefiční startovné na podporu aktivit pořádajícího spolku AutoMat, který se už přes 15 let snaží o přátelštější a udržitelnější města.

Startovní balíčky včetně trik se z důvodů šetření emisí a konsolidace rozesílky odesílají vždy po skončení vlny. Zajišťujeme tak ekologickou formu dopravu ve větších balících a kompletně pro celé týmy či firmy.

Zapojte se s kolegy*němi, přáteli nebo blízkými do Květnové výzvy Do práce na kole a po celý květen (od 1. do 31. 5.) se dopravujte do práce na kole, na koloběžce, na skejtu, inlajnech, pěšky nebo poklusem!

Sestavte tým a zkuste se po městě pohybovat aktivně, udržitelně, bezmotorově, zkrátka na vlastní pohon. Přidejte se k desetitisícům aktivních lidí z celé republiky a soutěžte s nimi o atraktivní ceny od našich partnerů. Nejde o lámání rekordů, ale o pravidelnost týmů a budování zdravých návyků a „bezmotorových” komunit. Ze zpětných vazeb víme, že velká část účastníků a účastnic výzvy u bezmotorové dopravy zůstane i po konci května.

Zúčastnili jste se jako knihovna v některém z minulých ročníků? Plánujete účast letos? Přijďte se podělit o své zkušenosti a přijít si pro tipy od kolegů do Facebookové skupiny Udržitelnost v knihovnách.

Zdroj: udrzitelna.knihovna.cz, dopracenakole.cz