Skip to content Skip to footer

Kde: Petřiny

Kdy: 4. 3. 2024 | 15:00

Vstup na konferenci je zdarma.

Přihlášení se přes formulář:

https://forms.gle/…dabeSc8kR7E8 

Městská knihovna v Praze zve na konferenci věnovanou nejnovějším trendům ve Virtuální realitě. Mezi přednášejícím budou přední odborníci na virtuální realitu (Jan Horský, Michal Rybka a další). Součástí programu budou i workshopy a samozřejmě představení knihovny a jejího projektu virtuální podoby Ústřední knihovny.

Konference je podpořena grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska prostřednictvím Fondů EHP.

Program konference:

Participativní workshopy 13.00–14.30:

„VR a budoucnost knihoven“
Knihovnu nikdy nestaví knihovníci pro sebe – vždy ji staví pro své návštěvníky. VR v přípravě nových prostor může pomoci. Sbíráním zkušeností i zkoušením návrhu před tím, než zdi doopravdy stojí. A přesně to společně v rámci knihovní VR aplikace vyzkoušíme. Maximální kapacita 10 zájemců.

„Virtuální, rozšířená a smíšená realita v průmyslovém světě“
Objevte s námi přínosy virtuálních technologií v profesionálním prostředí firem. Poskytneme vám vhled do těch největších trendů v oblasti profesního VR, AR a MR. Maximální kapacita 10 zájemců.

Přednášková část:

  • 15:00 – zahájení přednáškové části
  • 15.30 – Jan Horský: Proč to trvá tak dlouho?

Proč pořád koukáme na obrazovky, když VR mělo dávno nahradit počítače, telefony a dokonce i mikrovlnky. Dotkneme se rychle historie, současného stavu věcí a podíváme se i na to, jestli Apple Vision Pro nahradí vaši pračku.

  • 17.00 – Michal Rybka: Cesta k umělé inteligenci

Cesta k umělé inteligenci: to odkud jsme vyšli a kam jdeme. O AI v minulosti, dnes i v budoucnosti, zejména v kontextu vlivu AI na VR.

  • 18.30 – Marek Kulkovský: Perzistentní rozšířená realita

Od určitého momentu může rozšířená realita fungovat jako kouzlo, portál do jiného světa, digitální vrstva informací v prostoru. Jak toho docílit a čeho se vyvarovat?

  • 20.00 – Marek Ďuriš: Začalo to dřív, než myslíte

Chronologické představení a shrnutí všech generací virtuální reality až do generace současné.

21.30 – ukončení programu

Změna programu vyhrazena.