Skip to content Skip to footer

Zveme Vás na zajímavé akce zabývající se umělou inteligencí. Ve dnech 31. 10. – 3. 11. proběhnou v Ústřední knihovně Městské knihovny v Praze Dny AI a v pondělí 11. prosince bude nově otevřená knihovna na Petřinách hostit Konferenci o AI pro knihovnice a knihovníky.

Konference AI dětem pro knihovny

Co je to umělá inteligence (AI — Artificial inteligence) a jakým způsobem proměňuje nejen svět vzdělávání? Přijměte pozvání na celodenní konferenci do nových prostor knihovny Petřiny.

Konferenci zahájíme úvodní teoretickou přednáškou na téma umělá inteligence. Budou následovat 2 bloky paralelně běžících workshopů a přednáška o tom, jakou roli hraje umělá inteligence v dezinformacích.

K dispozici bude pro účastníky na místě káva a drobné občerstvení.

Konferenci pořádá Městská knihovna a AI dětem.

Přihlašujte se zde: AI dětem pro knihovny (google.com)

Účastnický poplatek je 350,- Kč

Pro místní knihovny regionu Praha je akce ZDARMA. Při přihlašování napište do políčka „Pokud nám chcete ještě něco vzkázat, můžete zde:“ REGION

Program

9.00—9.05 Úvod konference

9.05—11.00 AI v kontextu našeho světa (úvodní přednáška)

11.00—11.15 Pauza na kávu

11.15—12.15 Workshopy 1. blok

12.15—13.15 Pauza na oběd

13.15—14.30 Umělá inteligence a dezinformace (přednáška)

14.45—15.30 Workshopy 2. blok

15.30—15.45 Zakončení konference

Přednášky

AI v kontextu našeho světa

Umělá inteligence a dezinformace

Bloky workshopů

Tyto workshopy poběží paralelně ve dvou identických blocích. Účastníci si tedy mohou vybrat dva z nabízených čtyř.

Digitální prezident Václav Havel

Jak umělá inteligence vidí svět?

Hravá umělá inteligence: Jak zaujmout děti

Algoritmické předsudky

Dny AI

Dny AI navazují na úspěšný první ročník pořádaný v Brně během října 2022. Akce je určená pro všechny, kteří se zajímají o AI a její využití. A to napříč obory lidské činnosti. Nabízejí přednášky, workshopy, prezentace, ale také zajímavý doprovodný program včetně propojení AI s vážnou hudbou. Ústřední linkou akce je představení umělé inteligence v návaznosti na aktuální dění a vývoj této technologie. Dostane se přitom jak na pozitiva, tak možné, zejména celospolečenské, negativní dopady související s dalším rozvojem AI.

Významná část programu je věnována praxi a konkrétním příkladům využití AI v různých oblastech. Atraktivní obsah přinášejí Dny AI zástupcům start-upů a korporací, ale i veřejných institucí, stejně jako akademikům, studentům a veřejnosti. Právě šíře záběru Dnů AI otevírá prostor pro nahlédnutí na umělou inteligenci v netradičních souvislostech s důrazem na její mezioborovost.

AI 4 All

Partnerem pražské části akce Dny AI je také Městská knihovna v Praze, která v Ústřední knihovně hostí část akce nazvanou AI 4 All. Bohatý program je nachystán ve dnech 31. 10. – 3. 11.

Série krátkých přednášek představí propojení umělé inteligence s reálným světem, např. v zemědělství, umění, mobilitě nebo náboženství. V doprovodném programu si účastníci všech věkových kategorií mohou za odborné asistence vygenerovat vizuální nebo textové dílo, zrelaxovat se pod vedením AI, pohovořit s AI experty, prohlédnout si autonomní auto nebo si promluvit s hlasovými asistenty.

Bližší informace o Dnech AI 2023 najdete na webové stránce www.dny-ai.cz, akce v rámci AI 4 All konající se v Ústřední knihovně si můžete projít zde.

Hlavními pořadateli jsou platforma Brno.AI a organizace prg.ai.


–tisková zpráva, upraveno