Skip to content Skip to footer

Přijďte se podívat na nově vznikající pobočku Velký mlýn v rámci akce Open House, která se koná třetí květnový víkend.

Zveme vás na návštěvu do prostor barokního vodního mlýna v rámci akce Open House. V této budově v letních měsících vznikne i nová pobočka Městské knihovny v Praze s názvem Velký mlýn. Návštěvu můžete zpestřit malebnou procházkou Thomayerovými sady v Libni a návštěvou místní kavárny.

Mlýn se nachází u slepého ramene Vltavy. Své označení nese budova po Jáchymu Löwitovi, který jej koncem 19. století přestavěl na pekárnu. Později připadl objekt Pražské obci a byl využíván i jako sklad brambor nebo divadelních rekvizit. Při povodních v roce 2002 bylo barokní stavení zaplaveno až po střechu a poté zelo dlouhá léta prázdnotou. Na možnost využít objekt k pořádání kulturních akcí upozorňovalo několik místních občanských iniciativ. Až v loňském roce se MČ Praha 8 rozhodla předat jej do správy spolku Velký mlýn, který tu chce pořádat kulturní aktivity a zřídit pobočku Městské knihovny v Praze.

Pobočku si můžete prohlédnout v sobotu 20. května 2023 od 10:00 do 17:00 hodin. V neděli 21. května 2023 od 10:00 do 18:00 hodin.

Mohlo by vás zajímat