Metodička / metodik regionálních funkcí – zástup za mateřskou a rodičovskou dovolenou

Náplň práce:

  • Metodická, poradenská a konzultační činnost v oblasti poskytování veřejných knihovnických a informačních služeb v rámci místních veřejných knihoven regionu Praha (regionální metodik).
  • Komunikace s knihovnami a jejich zřizovateli (místní samosprávy), metodické návštěvy.
  • Poskytování odborných konzultací a školení, řešení nestandardních provozních situací.
  • Podíl na administraci provozu regionálního knihovního systému pro 33 knihoven – spolupráce na tvorbě pravidel fungování sítě místních knihoven, práce v knihovním systému Tritius.
  • Výměnné soubory – práce ve skladu Jeneč, správa fondu o velikosti 14 000 dokumentů (akvizice, odpisy, zpracování fondu, rezervace).
  • Spolupráce na tvorbě krajského webového portálu.

Nabízíme:

  • Pracovní poměr na dobu určitou (zástup za MD a RD).
  • Práci v největší knihovně v ČR.
  • Možnost osobního i profesního růstu v rámci bohaté nabídky interního školení.
  • Pracovní poměr od 1. 7. 2024 (nebo dle dohody) na dobu určitou na jeden rok s možností prodloužení.
  • Pět týdnů dovolené.
  • Plat na základě platových tabulek, kde záleží na výši odborné započitatelné praxe v 11. platové třídě.
  • Možnost mimořádných odměn.
  • Možnost pružné pracovní doby.
  • Možnost práce na dálku.

Platové podmínky:

  • Pozice je zařazena do 11. platové třídy (nařízení vlády č. 341/2017 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě, ve znění pozdějších předpisů) – uvedené platové rozpětí se týká celého úvazku.

Požadujeme:

  • VŠ vzdělání v oboru knihovnictví a informatika nebo příbuzný humanitní obor.
  • Znalost práce na PC, znalost knihovního systému Tritius výhodou, technická zdatnost (práce s IT technikou).
  • Práce v terénu (metodické návštěvy v knihovnách regionu, práce ve skladu Jeneč).
  • Řidičský průkaz skupiny B, aktivní řidič.
  • Orientace v základních legislativních dokumentech z oblasti knihovnictví (Knihovní zákon, metodické pokyny Ministerstva kultury ČR).
  • Organizační a komunikační dovednosti na vysoké úrovni, flexibilita.
  • Schopnost pracovat samostatně i v týmu.
  • Výborná znalost českého jazyka slovem i písmem.
  • Znalost cizího jazyka (nejlépe anglického).

Pokud máte o tuto pozici zájem, zašlete nám přes tlačítko Odpovědět Vaše strukturované CV ve formátu PDF.

Informace o pozici

Typ úvazku: Práce na plný úvazek

Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva

Délka pracovního poměru: Na dobu určitou

Mzda: 25280 – 37170 Kč / měsíc

Benefity Bonusy/prémie, Dovolená 5 týdnů, Možnost delšího neplaceného volna, Možnost studijního volna, Příspěvek na penzijní/životní připojištění, Příspěvek na sport/kulturu/volný čas, Sleva na firemní výrobky/služby, Stravenky/příspěvek na stravování, Vzdělávací kurzy, školení, Zdravotní volno/sickdays

Požadované vzdělání: Bakalářské

Požadované jazyky: Čeština (Výborná) a Angličtina (Mírně pokročilá)

Zadavatel: MĚSTSKÁ KNIHOVNA V PRAZE

Místo pracoviště: Mariánské náměstí 98/1, 11000, Praha – Staré Město, Hlavní město Praha, Česká republika

Kontakt

Městská knihovna v Praze

Ondřej Hartman

733 128 631

zdroj: MKP