Pobočka Letná je často navštěvovaná a hojně využívaná specifickou klientelou – dětmi (a jejich rodiči). Na pozici vedoucí hledáme osobu, která se orientuje v kultuře, má praxi s vedením malého kolektivu a nebrání se práci v rušnějším prostředí. Osobu, která bude podporovat dětské čtenářství a rozvíjení fantazie.

Náplň práce:

  • Každodenní zajištění provozu pobočky (kolektiv 2 pracovníků).
  • Plánování směn, záskoků, každoměsíční reporting apod.
  • Vedoucí je také součástí provozu, jedná se o práci nejen s knihami, ale hlavně s lidmi.

Koho hledáme:

  • Středoškoláka či středoškolačku, vyšší odborné vzdělání výhodou.
  • Někoho s praxí s vedením kolektivu.
  • Osobu, která ráda pracuje a tráví čas s dětmi.
  • Komunikativní osobu, která zvládne na denní bázi komunikovat s návštěvníky, vyřizovat telefony a bude se zúčastňovat online jednání.

Co nabízíme:

  • Hlavní pracovní poměr na dobu určitou na jeden rok s možností prodloužení.
  • Celý úvazek (40 hodin týdně).
  • Pružnou pracovní dobu.
  • Platové ohodnocení v deváté platové třídě [PDF, 26 Kb].
  • Příplatek za vedení + osobní příplatek po zkušební době.
  • Pět týdnů dovolené.
  • Bohatou nabídku interního vzdělávání šitou na míru právě Vám.
  • Možnost rezervací na knihy zdarma v hodnotě 1500,– ročně.
  • Po roce pracovního poměru možnost příspěvku na penzijní pojištění.

Další informace o pozici:

  • Jednou za 4 týdny budete mít sobotní směnu, a to na pobočce Sedmička.
  • Nástup ihned.

Pokud Vás pozice zaujala a splňujete naše požadavky, zašlete CV ve formátu .pdf na mlp@teamio.eu a do předmětu uveďte “Letná”.

Do Městské knihovny v Praze hledáme komunikativní osobu, která bude aktivně oslovovat spolky a neziskové organizace bude a komunikovat s dalšími pracovníky knihovny. Budete spolu-utvářet program pro veřejnost ve spolupráci s vedoucími poboček, organizovat komunitní akce a zpracovávat přehledy o komunitní aktivitě oblasti Jihovýchod (kam spadají pobočky KorunníHostivařZahradní MěstoDům čteníMalešice a Skalka).

  • iniciace a propojování komunitních aktivit v pobočkách Oblasti Jihovýchod
  • mapování pražského komunitního života, navazování kontaktů, zejména v rámci oblasti (OJV), tedy Prahy 10 a Prahy 15
  • spolupráce s jednotlivými městskými částmi (Praha 10, Praha 15)
  • vyhledávání a prezentování příkladů dobré praxe
  • mapování nápadů a kontaktů kolegů a promýšlení vhodných formátů a míst konání
  • metodická podpora kolegů na pobočkách oblasti (OJV) ohledně komunitní činnosti a příbuzných aktivit
  • vyhledávání a aktivní oslovování spolupracujících subjektů (spolků, organizací, sdružení, škol atp.) a komunikace s nimi
  • vyhledávání lokálních i celopražských aktivit, vyhledávání grantových příležitostí

Požadujeme:

  • středoškolské vzdělání
  • komunikační a organizační dovednosti na vysoké úrovni
  • dobrou orientaci v kulturním životě a v životě metropole (zejména oblasti Prahy 10 a Prahy 15)
  • ochotu spolupracovat
  • otevřený a vstřícný přístup k lidem
  • znalost lokalit Praha 10 a Praha 15 výhodou
  • zkušenosti s prací v neziskovém sektoru výhodou

Nabízíme:

  • kreativní a zajímavou práci
  • platové zařazení T9 [PDF, 26 Kb]
  • nástup ihned
  • úvazek / počet hodin: 0,6 / 24
  • pracovní poměr na jeden rok s možností prodloužení

Pracovní doba

  • Po 9:00 – 17:30 hodin (8 hodin)
  • Út 9:00 – 17:30 hodin (8 hodin)
  • St 10:30 – 19:00 hodin (8 hodin )

Nabídky s přiloženým životopisem zasílejte na e-mailovou adresu mlp@teamio.eu s předmětem “Komunitní pracovník OJ”.