Skip to content Skip to footer

Koncem minulého roku se v prostorách naší galerie konala pestrá výstava s všeříkajícím názvem Knihovnice umí více. Byla uspořádaná členkami Klubu tvořivých knihovníků, fungujícím pod institucí SKIP ČR.

Hlavní organizátorkou výstavy se stala jeho předsedkyně Martina Kožíšek Ouřadová z Knihovny města Plzně, která se ujala nejen mediální prezentace akce, ale i instalace a deinstalace výstavních exponátů. Výstavy se zúčastnilo se svými výrobky dvanáct knihovnic z různých koutů republiky: A. Balvínová Volková, E. Cerniňáková, P. Chládková, M. Kolářová, M. Kožíšek Ouřadová, M. Kupková, I. Pešková, V. Sodomková, V. Štáfková, J. Vokáčová a A. Wachtlová. Z našeho pražského regionu zareagovala na výzvu Kateřina Hančová z Knihovny Praha-Dolní Počernice, která se zapojila s kresbami, obrazy a bižuterií.

V průběhu výstavních týdnů se uskutečnila i vernisáž, kterou doprovodil workshop skládání vánočních origami ozdob. Ten vedly členky české Origami společnosti Marcela Buřilová a Kateřina Pilařová a zúčastnily se ho nejen návštěvnice vernisáže, ale také zájemkyně z řad chaberské veřejnosti.

Výstava se setkala s mnoha pozitivními ohlasy a závěr roku se stal v chaberské galerii příjemnou podívanou, která dokazuje, že knihovnice jsou tvůrčí a kreativní bytosti. Prostě „umí více“, než jen půjčovat knihy .

Po skončení výstavy jsme obdrželi milý dárek od místopředsedkyně KTK paní Aleny Volkové Balvínové – keramického „kolegu“ knihovníka, za kterého tímto ještě jednou děkuji! Těší mě, že jsem mohla díky výstavě poznat tolik milých a umělecky nadaných kolegyň.

Alena Wachtlová, Knihovna Praha-Dolní Chabry.

Více o výstavě a fotogalerie zde: https://www.skipcr.cz/odborne-organy/kluby/klub-tvorivych-knihovniku/aktualne/vanocni-ozdoby-origami-kulturni-centrum.

Autorky fotografií: Martina Kožíšek Ouřadová a Alena Wachtlová.