Skip to content Skip to footer
Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Bezpečnost v online světě pro děti II.

2. února, 2023, 13:00 - 15:30

Hledáte cesty jak dětem předat zábavně naučnou formou informace o online světě? Jak je připravit na rizikové situace, do kterých se v online světě mohou dostat?

Ať už jste ostřílený lektor/ka nebo teprve začínáte, přijďte se inspirovat a obohatit své znalosti a dovednosti.

V druhé části setkání se od deskových her přesuneme do pohádky. Ale nebojte, hrát si budeme také. Představíme si novou knihu s názvem Kyberpohádky, na kterou navážeme pohybovými, diskuzními a tvořivými aktivitami s dětmi. Pohádky jsou zaměřeny jak na témata rizikového chování online (kybergrooming), tak uživatelské dovednosti (bezpečné heslo). S jednotlivými pohádkami se můžete seznámit už nyní na stránkách www.kyberpohadky.cz.

V průběhu lekcí se můžete zúčastnit jako pozorovatel/ka, nebo se do aktivit zapojit. Na podobě zapojení se dohodneme před samotnou realizací. Nemusíte přijít na celý den, stačí absolvovat dopolední, nebo odpolední akci 🙂

 

Petra Sobková vystudovala sociální práci na Ostravské univerzitě v Ostravě. Již v průběhu studia působila jako lektorka programů primární prevence na základních školách. Od roku 2018 pracuje na oddělení vzdělávání Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost. Věnuje se především přípravě osvětových a vzdělávacích materiálů pro mateřské a základní školy. Je autorkou povídek Vanda a Eda v Onlajn světě a spoluautorkou knihy Kyberpohádky. Podílí se na tvorbě obsahu pro vzdělávací Instagram, vzdělávání seniorů, přípravě a koordinaci aktivit spojených s Evropským měsícem kybernetické bezpečnosti a Festivalem bezpečného internetu.

Podrobnosti

Datum:
2. února, 2023
Čas:
13:00 - 15:30

Pořadatel

Městská knihovna v Praze

Místo konání

Ústřední knihovna, oddělení pro děti a mládež
Mariánské náměstí 98/1
Praha 1, Česká republika
+ Google Mapa

Přihlašování na tuto akci je uzavřeno