Skip to content Skip to footer
Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Hodnoty, aneb co je důležité nejen před Vánocemi

15. prosince, 2023, 9:00 - 16:00

Anotace: Vánočně laděný workshop bude zastavením nad tím, co pro účastníky představují životní hodnoty. Podíváme se na to, z jakých potřeb hodnoty vycházejí, jak se mění v čase, v generacích, u jednotlivých účastníků samotných. Zamýšlet se nad smyslem toho, proč jsou v životě hodnoty důležité, dává příležitost poznat své kolegy z jiných úhlů pohledu, spolupracovat na tvorbě hodnotových žebříčků, sdílet vnímání toho, co v mezilidských vztazích považujeme za podstatné a smysluplné. Pro každého jsou jistě hodnoty záležitostí individuální, jedinečnou a osobní, nemálo z nich ale nejspíše bude i nám všem v prioritách společných. Čas nadcházejících svátků je příležitostí si kreativním způsobem popovídat, co nám pomáhá činit svět kolem nás i uvnitř nás radostnějším, v přátelské atmosféře a s vlídnou předvánoční náladou.

Program:

  • Hodnotové žebříčky a přesah hodnot do osobní i pracovní roviny
  • Aspekt různého pojetí hodnot vzhledem k věku a času
  • Bytí a přítomný okamžik – jak filozofické a duchovní roviny pomáhají k uvědomělému prožívání reality dne
  • Skupinové úkoly a práce s hodnotovými kartami
  • Mezilidské vztahy a co je opravdu podstatné
  • Čas Vánoc, tradice, podstata a „zastavení se“ pro smysl a radost z především láskyplných svátků

Lektorka: PhDr. Milada Záborcová, Ph.D.

Působí jako konzultantka a lektorka komunikačních dovedností. Od roku 2002 se věnuje oblasti vzdělávání ve veřejné i soukromé sféře, v sociálních službách, v nemocnicích, ve školství, ve firmách i v neziskovém sektoru. Ve svých kurzech a workshopech se zaměřuje zejména na podporu a zlepšování mezilidských vztahů, zabývá se krizovou komunikací, řešením konfliktů při práci s lidmi, zvládáním změn a stresových situací a rozvojem emočních dovedností. Pracuje s týmy firem, podporuje ve strategickém plánování nadace a neziskové organizace. V oblasti supervize pracuje s prvky reflexe týmu a smysluplného nastavení cílů a hodnot. Zabývá se problematikou mezigenerační spolupráce a pozitivního zohlednění věku a potenciálu lidí. Vystupuje na konferencích, je členkou komisí rekvalifikačního vzdělávání. Publikuje. S knihovníky se potkává i v přípravě vzdělávacích aktivit zaměřených na vzdělávání starších dospělých a seniorů.

Na základě zkušeností z mnohaleté práce s lidmi, kteří zažívají osobní krizi či procházejí zejména emočně zátěžovými situacemi, jí na podzim 2017 v nakladatelství Grada vyšla kniha přinášející nové pohledy na zvládání zátěžových a vyhrocených situací s názvem Jak projít životními krizemi k životním výhrám.

V uplynulých letech ve spolupráci s Městskou knihovnou realizovala workshopy zaměřené na práci s věkem, podporu mezigeneračního souznění, i zacílené na oblasti emočně náročných situací a vizitku písemné komunikace. V minulém roce ve spolupráci s MK v Praze a panem Lukášem Dlabačem natočili společně video rozhovor na téma Jak na psychohygienu v knihovnách.

 

Podrobnosti

Datum:
15. prosince, 2023
Čas:
9:00 - 16:00

Pořadatel

Městská knihovna v Praze

Místo konání

pobočka Dům čtení
Ruská 1455/192
Praha,
View Místo konání Website

Přihlašování na tuto akci je uzavřeno