Skip to content Skip to footer
Načítám Akce

« All Akce

 • akce již proběhla.

Jak předcházet vyhoření…

26. června, 2023, 9:00 - 16:00

Anotace:

 • Denně jsme vystaveni různým formám mezilidského soužití, množství úkolů a povinností, které nás někdy mohou vyčerpávat, způsobům komunikace, která někdy může být významnou emoční zátěží, informacím, které nás manipulují a vnášejí do naší psychiky neklid. V pracovním i osobním životě můžeme zažívat různé úrovně stresu, pocit přetížení či ztráty smyslu.
 • Pojďme se společně podívat na to, co potřebujeme k podpoře a budování duševní a emoční stability v práci i v osobním životě pohledem 7 principů, které pomáhají vnést do běžného každodenního konání smysl, efektivitu a lidskost.
 • Zároveň se zamyslíme nad tím, co vede v práci k opomíjení signálů, které nás varují před možnou cestou „tunelem“, u které přestáváme vidět radosti života, a naopak se ubíráme k vyčerpání a ztrátě motivace a kontroly nad životem.
 • Toto směřování nazýváme syndromem vyhoření. Náplní našeho dne bude nahlédnout různými úhly na tento proces, jeho rizika, příznaky ale i příležitosti, které nám signalizuje a které nám mohou pomoci učinit změny navracející zpět do našeho života klid, odhodlání a sílu.
 • Workshop probíhá interaktivně, účastníci jsou průběžně stále zapojováni, velký zřetel je věnován jejich dotazům a zejména zkušenostem z vlastní praxe. Výklad je veden zážitkově, nikoli jen popisně, pracovat budeme různými formami cvičení, testů, skupinových i individuálních aktivit tak, aby byl seminář nejen přínosný, ale i příjemný a bezpečný, vstřícný k požadavkům účastníků, a pomohl jim nacházet řešení účinná pro jejich aktuální problémy a dotazy.

Program:

 • Pracovní vytížení, životní plány a zvládání obtížné reality – jak pracovat s únavou a obavami
 • Proaktivita versus reaktivita – proč volit způsob, jak věci měnit
 • Překážka jako výzva – práce na obrácení nepříznivých faktorů v přínosy
 • Vnitřní motivace a sebedisciplína – jak s nimi pracovat, a přitom se nedeprimovat?
 • Vytváření synergie – jak nezůstat na těžké věci sami
 • 4 fáze procesu postupného vyhoření – jak je rozpoznat, ovlivnit a včas se účinně bránit
 • Péče o duševní zdraví, regenerace, organizace času a možnosti obnovy energie, podpůrné salutory
 • Plánování a realizace pracovních úkolů, efektivní time management, priority a hodnoty důležité pro život
 • Péče o duševní zdraví, cesty a návyky k posílení vlastní vyrovnanosti, odolnosti a klidu – jak správně vyhodnotit stres, pracovat s ním, využít ho ve svůj prospěch, jak se ubránit vyhoření a zachovat si v životě odhodlání, radost, přátelské vztahy a smysluplné bytí

Lektorka:PhDr. Milada Záborcová, Ph.D.
Působí jako konzultantka a lektorka komunikačních dovedností. Od roku 2002 se věnuje oblasti vzdělávání ve veřejné i soukromé sféře, v sociálních službách, v nemocnicích, ve školství, ve firmách i v neziskovém sektoru. Ve svých kurzech a workshopech se zaměřuje zejména na podporu a zlepšování mezilidských vztahů, zabývá se krizovou komunikací, řešením konfliktů při práci s lidmi, zvládáním změn a stresových situací a rozvojem emočních dovedností. Řadu let se také zabývá problematikou mezigenerační spolupráce a pozitivního zohlednění věku. S knihovníky a pracovníky infocenter se vedle svých kurzů setkává i ve vzdělávacím modulu SEFTE Centra Elpida, který komplexně připravuje lektory pro vzdělávání seniorů. Na základě zkušeností z mnohaleté práce s lidmi, kteří zažívají osobní krizi, jí na podzim 2017 v nakladatelství Grada vyšla kniha přinášející nové pohledy na zvládání zátěžových a vyhrocených situací s názvem Jak projít životními krizemi k životním výhrám. Více informací naleznete na www.milada.zaborcova.cz.

Podrobnosti

Datum:
26. června, 2023
Čas:
9:00 - 16:00

Místo konání

Ústřední knihovna, klubovna
Mariánské náměstí 98/1
Praha 1, Česká republika

Pořadatel

Městská knihovna v Praze

Přihlašování na tuto akci je uzavřeno