Skip to content Skip to footer
Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Mediálka hrou

23. srpna, 2023, 10:00 - 16:00

Mediální gramotnost je samo o sobě téma důležité a vážné, což ale neznamená, že by se nedalo pojmout hravě. Akce Mediálka hrou nabídne možnost vyzkoušet si různé herní přístupy, které podporují rozvoj mediální gramotnosti prostřednictvím her deskových, v onlinu i dalších aktivit. Podíváme se nejen na práci s informacemi, ale také s textem, ponoříme se do online prostoru a nebude chybět ani bezpečnost na internetu. Účastníky s pravidly her i možnostmi jejich využití v rámci tématu mediální gramotnosti provedou zkušení lektoři nebo autoři her. Součástí programu bude i možnost vyzkoušet si virtuální realitu. Akce probíhá od 10:00 do 16:00.

Co si zahrajete a koho poznáte?
Nekrm kachnu od FakeScape, Dreamlike od studentů ÚISK, Městečko Kybernetov od NÚKIB, Farma v jeskyni od Commaderu, CrashFake od Krajské knihovny Karlovy Vary. Výběr her spojených s tématem od herního světa HRAS.

Zahrát si můžete i online, například hru Impromptu (v angličtině): https://impromptu.fun/.

Akce je určena knihovnické i široké veřejnosti. Hráčské zkušenosti nejsou podmínkou. Aktivita je součástí projektu Mediální gramotnost v knihovnách: rok první, podpořeného v rámci dotačního programu VISK1 a Knihovna 21. století Ministerstva kultury ČR. Partnerem akce je Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR a Sdružení knihoven ČR.

Mediální gramotnost je aktuální velké téma českého knihovnictví. V rámci realizačních aktivit probíhá vzdělávání knihovníků a sdílení zkušeností uvnitř knihoven, tak i práce s širokou veřejností zejména formou akcí nebo vzdělávacích cyklů. Cílem je upozornit na důležité aspekty, které ovlivňují pohyb v mediálním prostoru, jako je bezpečnost na internetu, dezinformace a kyberšikana, ale také třeba možnosti a nástrahy umělé inteligence. Strategickým partnerem tématu je Nadace OSF.

Přijďte si o prázdninách zahrát do knihovny! Vstup na akci je zdarma, není potřeba se registrovat.

Podrobnosti

Datum:
23. srpna, 2023
Čas:
10:00 - 16:00

Místo konání

Ústřední knihovna, klubovna
Mariánské náměstí 98/1
Praha 1, Česká republika

Pořadatel

Městská knihovna v Praze