Skip to content Skip to footer
Načítám Akce

« All Akce

Mediální setkání pro knihovníky VI

7. června, 10:00 - 12:00

Druhé Mediální setkání letošního roku se blíží a pojítkem mezi jednotlivými vstupy bude tentokrát téma Mezigenerace. Můžeme se těšit na prezentaci workshopu zaměřeného na zranitelné seniory s názvem Online podvodníci, který v Městské knihovně v Praze uskutečnily studentky z Gymnázia Litoměřická. O vzniku projektu Medgram a volně dostupných online kurzech na podporu a rozvoj mediální gramotnosti jak pro mladistvé tak pro seniory nám poví lektorka Tereza Garamszegi. A odborníci z Safer Internet Centra představí aktivity a vzdělávací materiály, které vznikly v rámci jejich snažení o vytvoření bezpečnějšího internetu pro děti a mládež.

Kdy: v pátek 7. 6. od 10:00

Kde: online

Připojit se můžete přes odkaz:

Join Zoom Meeting
https://cesnet.zoom.us/j/97313881388?pwd=TU1iekhKUUdyN1NKbW5CejRjWU5uZz09
Meeting ID: 973 1388 1388
Passcode: 000369

 

Budeme se těšit!

Program:

  • Online podvodníci  studentky  z Gymnázia Litoměřická a Martin Praslička (MKP)

Poptávka po programech zaměřených na mediální a digitální témata v Městské knihovně v Praze stále stoupá. Rádi proto přijali nabídku tří studentek Gymnázia Litoměřická, které si ve spolupráci s odborníky z ČSOB připravily workshop Online podvodníci. Ten byl zacílen na zranitelnou skupinu seniorských čtenářů a věnoval se aktuální problematice podvodných e-mailů či SMS zpráv a bezpečného nakládání s osobními údaji. Workshop úspěšně proběhl 27.3. v Ústřední knihovně a 15.5. na pobočce Opatov. Na setkání ho představí tři studentky  z Gymnázia Litoměřická a Martin Praslička z Městské knihovny v Praze.

  • Mediální gramotnost interaktivně a pro každého —Tereza Garamszegi

Medgram (mediální gramotnost interaktivně a pro každého) je projekt, který vznikl v rámci České zemědělské univerzity ve spolupráci s Pedagogickou fakultou Univerzity Karlovy a za podpory Norských fondů. Kurzy (volně dostupné online) jsou zaměřeny na podporu a rozvoj mediální gramotnosti studentů ve věku 15-19 let a seniorů ve věku 65+.

Lektorka Tereza Garamszegi, jež se podílela na vzniku materiálů, jak pro seniory tak pro studenty představí obsah těchto kurzů a podělí se o osobní zkušenost s natáčením videí zaměřených na mezigenerační problematiku.

  • Představení aktivit národního Safer Internet Centra  Martin Kožíšek a Libor Manda

Safer Internet Centrum ČR je uskupení čtyř spolupracujících organizací (CZ.NIC, Linky bezpečí, Jednoho světa na školách a Dětského krizového centra), které se rozhodly spojit své síly, znalosti a dovednosti ve prospěch bezpečnějšího internetu pro děti a mládež. Jejich společná práce se opírá o tři pilíře: centrum prevence, helplinky a hotlinka pro hlášení nezákonného digitálního obsahu. V rámci této spolupráce vzniká celá řada osvětových, vzdělávacích materiálů, knih nebo audiovizuálních výstupů, které na setkání představí Martin Kožíšek a Libor Manda.

Více informací s kompletním programem a odkazem k připojení najdete zde

Těšíme se na vás na dalším mediálním setkání!

Podrobnosti

Datum:
7. června
Čas:
10:00 - 12:00

Místo konání

online

Pořadatel

Městská knihovna v Praze